Big Boyz Festival‘i düzenlerken Big Boyz kimdir, ne yaparı anlatmamak olmaz.

Kimdir bu Big Boyz?

 

“Boy” dediğimize bakıp aldanmayın, yılların deyişi bu, cinsiyet bağımsız bir tutkudan, yaptığı işe, aktivitesine enerjisini katan insanlardan bahsediyoruz.

Big Boy, hayatın koşturmacası içinde en ufak anını değerlendiren, alanını bilen, araştırmaktan, denemekten yorulmayan, yeni teknolojileri seven, tamirden, el yapımı eşyalardan zevk alan biri.

Örneğin;

Kıvanç, 31 yaşında. Bir restoranda sous chef olarak çalışıyor. İşi en büyük tutkusu olsa da, kelime anlamıyla gözü hep yükseklerde. Drone uçurmak ve model helikopterler en sevdiği aktiviteler. Çok sevdiği iki kedisi var.

Kaan 36 yaşında, inşaat sektöründe çalışıyor. Aynı zamanda 12 yıldır lisanslı pilot. Bir şehri yukarıdan izlemenin heyecanını hiçbir şeye değişmiyor. Kahvesini sütsüz, tek şekerli içiyor.

Emre 21 yaşında, mühendislik 3. sınıf öğrencisi. Ses sistemlerine, yüksek çözünürlüklü cihazlara ve sabahlara kadar oyun oynamaya bayılıyor. Oyun oynarken kulaklık tercih ettiği için, korku oyunlarından uzak duruyor. Hideo Kojima hayranı.

Eda 26 yaşında, özel bir bankada müşteri temsilcisi.  Mesaisinde resmi giyinse de, hafta sonları enduro yaparken çamura bulanmaktan hiç çekinmiyor. Polen alerjisi var.

Kadir 34 yaşında, özel bir şirkette kreatif direktör olarak çalışıyor. İşini çok seviyor, çalışırken zamanı unutuyor. Boş vakitlerinde motosikletiyle uzun yola, çocuklarıyla parka gitmeyi çok seviyor. Zaman zaman köpeğiyle boğuşurken kendini yaralıyor.

Kıvanç, Kaan, Emre, Eda, Kadir… ve daha niceleri. Hepsi sen ben gibi insanlar. Big Boyz Festival’de sevdiğimiz şeyleri hep beraber yapacağız. Eğer hobinizi, tutkunuzu henüz bulamadıysanız, ufkunuzu açacağına emin olabilirsiniz.

© 2017 Big Boyz Festival